IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Andriej Nidus

Go down 
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: Andriej Nidus    Pią Kwi 18, 2014 4:58 pm

Godność oraz imię:Ród/ rodzina:
Andriej NidusCarakasowie
Zawód/ zajęcie:Wyznanie:
Członek Rady KrólewskiejWbrew plotkom chodzącym na temat jego rodziny jest niezwykle gorliwym Gornijczykiem
Data urodzenia:Pochodzenie:
01.01.Żelazem i bronią płynąca Wschodnia Grabież

Wygląd:
Andriej jest jedną z tych osób, która od razu utkwi ci w pamięci podczas spotkania i po miesiącach, choć nie będziesz w stanie przypomnieć sobie jego nazwiska, twarz przywołasz od razu.
Na pozór wydaje się być dość przeciętny. Niewysoki, podążający za modą rodem z Lucji mężczyzna o "niestosownie" długich blond włosach i delikatnych rysach twarzy. Ojciec często w złości mawia, iż Bóg pobłogosławił go aż trzema córkami, jedną głupszą od drugiej.
Pomimo niezbyt męskiej urody w twarzy Andrieja jest coś... złowrogiego. Przenikliwie spojrzenie szarych źrenic towarzyszące zazwyczaj grymasowi niezadowolenia ponoć upodabniają go do sępa czyhającego na swoją ofiarę.
Jak na dwudziestotrzyletniego członka Rady Królewskiej w niczym nie przypomina męskiego wzorca. Daleko mu do naszpikowanego mięśniami knechta czy pięknego rycerza w lśniącej zbroi. Wiotki, wsadzony w suknię zapewne zdołałby się wpasować w rolę królewskiej dwórki lub utrzymanki.
Pomimo naturalnej, przeklętej delikatności posługuje się bardzo sprawnie bronią białą (posiada rapier wykuty w jego rodzinnej Grabieży Wschodniej)

Charakter:
Ktoś kiedyś spojrzał na pięcioletniego Andriej'a i powiedział, że chyba sam "Bóg zamknął w tym chłopcu najczystsze zło". Wówczas uwaga ta wywołała naturalne rozbawienie. Dziś taka uwaga okraszona zostałaby komentarzem "Cicho bądź! Życie ci niemiłe głupcze?!"
Na początek zacznijmy od pozytywnych stron jego charakteru. Przykładowo. Andriej nigdy nie miał w sobie zapędów, żeby obalić władzę (aczkolwiek nie możemy zaprzeczyć, że wizja posiadania władzy, kontrolowania tronu, choćby i pozostając w cieniu, towarzyszy mu w sennych marzeniach). Koronę szanuje i poważa, a dobro władcy stoi dla niego ponad jego własne życie. Postawie lojalistycznej towarzyszy także straszliwa pobożność (o ile można to to nazwać). Cóż jest złe?
Dla Nidusa zła przede wszystkim jest innowiercza plaga niszcząca kraj. To właśnie on próbuje przeforsować w Radzie nakaz o więzieniu i karze śmierci dla każdego wyznawcy Bogini o dwóch twarzach i tiliońskich dwóch bóstw.
Nie wierzy w istnienie "dobroci" i "bezinteresowności" w odniesieniu do królewskiego dworu. Bóg obdarzył go niesamowitą zdolnością wyczuwania spisków i orientowania się w aktualnych rozgrywkach dworskich. Możliwe, że właśnie dlatego nigdy nie został oskarżony o zdradę czy próbę zabójstwa.
Na pozór jest po prostu uroczym młodzieńcem rozkochanym w naturze (hoduje jastrzębie), malarstwie i poezji. Niewielu jednak wie, że uśmiech, którym kokietuje kobiety jest tym samym, który towarzyszy wbijaniu noża w serce przeszkody stojącej mu na drodze ku zwycięstwu.
Andriej potrafi kłamać.

Historia:
Jego historia rozpoczęła się w śnieżny poranek w posiadłości rodu w Grabieży Wschodniej. Poród trwał tak długo, że kobietę już oddawano pod opiekę Boga. Stał się jednak cud. Urodziła zdrowego syna, samej zdrowiejąc dość szybko.
Andrieja oddano pod opiekę  wychowawców, szkolono na dobrego przedstawiciela i następcę gałęzi rodu Carakasów. Chłopak przyjmował nauki z najwyższą pokorą poznając wszystkie zasady i tajniki sztuki przetrwania na dworze. Dzięki nadgorliwości ojca poznawał zarówno historię jak i szermierkę, deklamował klasyków jeżdżąc konno i uczył się geografii malując mapy. Nigdy jednak nie był zbyt biegły w rachunkach. Opanował zaledwie ich podstawy. Potrafi jednak udawać, że nie posiada żadnych ubytków w edukacji.
Z biegiem lat narodziły się również jego młodsze siostry. Nigdy nie utrzymywał z nimi głębszych stosunków, podobnie zresztą jak z resztą swojej rodziny. W duszy gardzi wszystkimi członkami rodu, którzy czynią go w opinii społeczeństwa "chwiejnym wyznaniowo".
Gdy tylko nadarzyła się okazja uciekł do stolicy przejmując dzięki umiejętnej polityce i manipulacji miejsce ojca w Radzie Królewskiej. Tu aktualnie kończy się jego historia. Odcięty od rodziny, poświęcił życie polityce i religii.
Ma pełną świadomość, że niedługo będzie musiał się ożenić, aby zdobyć wyższą pozycję. Szuka jednak kandydatki o odpowiednim urodzeniu, która wniesie do jego rodziny coś więcej niż nędzną skrzynię monet.

Wizerunek:
Andrej Pejic
Powrót do góry Go down
Fortuna
Admin
avatar

Ród : Wszechmocny
Skąd : Zewsząd
Praca : Mąciciel

PisanieTemat: Re: Andriej Nidus    Pią Kwi 18, 2014 7:15 pm

Uhuh, ale Cię widzę w związku z księżniczką Mianą!

Akcept!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Andriej Nidus
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Amentes :: Społeczność :: Karty postaci :: Nieaktywni-
Skocz do: