IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Miana Avis

Go down 
AutorWiadomość
Miana Avis
Rodzina Królewska
Rodzina Królewska
avatar

Ród : Kulkidd, Karwinior.
Skąd : Grabież Wschodnia

PisanieTemat: Miana Avis   Pią Kwi 18, 2014 3:06 pm

Godność oraz imię:Ród/ rodzina:
Miana AvisKarwinor od strony ojca; Kulkidd od strony matki
Zawód/ zajęcie:Wyznanie:
KsiężniczkaTilion pod przykrywką Gorni.
Data urodzenia:Pochodzenie:
Gornijskie święto MajeGrabież Wschodnia

Wygląd:
Miana to wysoka młoda kobieta, o kształtach zarysowanych tak, jak zarysowane być powinny. Za swój duży atut uważa długie nogi,niestety  zawsze ukryte pod suknią. Nikt nie wie po czym dziewczyna odziedziczyła płomiennorude włosy, lekko falujące się pod wpływem wilgoci i sięgające do połowy pleców. Jej twarz przyciąga iście dziewczęcymi rysami twarzy i błękitnymi oczami, kontrastującymi z kolorem włosów. Malinowe usta, niemal bez przerwy przyozdobione są ciepłym uśmiechem, a gdy dziewczyna jest zła wykrzywiają się w strasznym grymasie.
Księżniczka każdym swoim krokiem kusi. Z podniesioną głową, wyprostowana jak świeca wodzi rozmarzonym wzrokiem, obiecującym spełnienie najskrytszych marzeń i pragnień. Gra w grę, w którą zamieszani są wszyscy wysoko urodzeni. Uwielbia różne, nietypowe upięcia swoich długich włosów, jak i różnorodne suknie, których zawsze jej brakuje. Czasem wydaje się być znudzona życiem w pałacu, jednak nikt już nie wie czy to pozór czy prawda. Gdy tylko coś zaczyna się dziać, albo wmyka się nocą z pałacu w jej oczach pojawiają się dzikie iskierki, niczym u chochlika.

Charakter:
Miana Avis od zawsze była bardzo żwawą i niecierpliwą osobą. Nie umie usiedzieć kilku minut w miejscu by nie zacząć się wiercić, uwielbia otwarte przestrzenie, jazdę konną i pojedynki strzelnicze. Ciepła i przyjazna do wszystkich osób jest żywym srebrem i niemal ideałem na żonę. Śpiewa, haftuje, gra na harfie... Mimo iż bardzo tego nie lubi. W towarzystwie jest świecącym przykładem, jednak tylko i wyłącznie w towarzystwie. Od uczt woli bieganie boso po lesie i dzikie tańce, które przecież jej nie przestoją.
Dziewczyna jest bardzo inteligentna i bystra, po swojej matce którą czasem podziwiała z daleka, jednocześnie żywiąc do niej żal iż nie poczuwała się do chociażby najmniejszego gestu w stosunku do niej i jej rodzeństwa. Właśnie, rodzeństwo. Starszy brat Miany jej jej najlepszym przyjacielem i zrobiłaby dla niego wszystko. Dla młodszego rodzeństwa jest pełna ciepła, jednak bardzo często gani ich za złe zachowania, pamięta o urodzinach i obdarza uczuciem, którego nie chce zapewnić im ich matka.
Gdy ktoś zajdzie jej za skórę potrafi być bezwzględna i bezlitosna, nie boi się patrzeć na krew czy jakieś egzekucje, które w głębi duszy nawet lubi. Nie straszne są jej krzyki i jęki a miejscowego kata bardzo lubi i podziwia. Z pewnością trafnym określeniem dziewczyny są słowa dwulicowa i zmienna. Jest też, jak każda młoda dama, nieuleczalną romantyczką. Marzy o rycerzu w lśniącej zbroi na białym koniu który uratuje ją z opresji bądź ochroni przed czymś złym i niegodziwym. Optymistka, zawsze uśmiechnięta i roztaczająca swój urok wśród wszystkich ludzi, jacy tylko ją miną.

Historia:
Święto Maje.
Czas radości i zabaw dla wszystkich Gornian. W tym oto dniu,osiemnaście lat temu, na świat przyszło drugie dziecko miłościwie nam panującego władcy z rodu Karwiniorów i Rai Aviany rodu Kulkidd. Dziewczynka, nazwana Mianą, urodziła się w Grabieży Wschodniej. Były to dość burzliwe czasy dla jej matki, która dobrze wybrała bezpieczne schronienie na okres ciąży. W jej dziecięcych latach zamek ojca był pełen psotnego rodzeństwa, najbardziej dokuczliwa jednak, była pierwsza dwójka królewskich potomków. Mimo to wszyscy uwielbiali ów dwa brzdące, niestety nie wszyscy. Niektórzy z rodziny jej ojca uważali, iż nie są jego prawowitymi dziećmi przez co nie traktowano ich dobrze. dziewczynka prawie każde wakacje spędzała u swojej rodziny od strony matki, z którą to czuje się bardziej związana. Wbrew pozorom jednak, wolała swojego ojca. Matka wydawała jej się zimna, jakby wykuta z kamienia. Mimo to darzy ją szacunkiem jak i stara się od niej uczyć.
Jak każde dziecko władcy dostawała co chciała, a gdy osiągnęła wiek dziesięciu lat zaczęto szkolić ją na godną przedstawicielkę obu rodów. I tak obie rodziny wpajały jej swoje zasady, w końcu pierwsza córka władcy musi korzystnie wyjść za mąż, oczywiście korzystnie dla rodziny. Miana nie przepadała za tymi lekcjami, o wiele bardziej wolała wymykać się nocą na konne przejażdżki czy rywalizować z bratem w strzelaniu z łuku. A trzeba przyznać iż jest duszą nad wyraz niespokojną, pasującą o wiele bardziej do młodzieńca niźli do damy, jaką próbowali z niej zrobić.
Dziewczyna bardzo przeżyła śmierć swojego ojca, po części nadal się z niej nie otrząsnęła i posiada swoje podejrzenia co do tego, kto jest sprawcą tego czynu.

Wizerunek:
Sophie Turner
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fortuna
Admin
avatar

Ród : Wszechmocny
Skąd : Zewsząd
Praca : Mąciciel

PisanieTemat: Re: Miana Avis   Pią Kwi 18, 2014 3:57 pm

Pierwsza z księżniczek zapowiada się naprawdę interesująco - Akcept!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Miana Avis
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Amentes :: Społeczność :: Karty postaci :: Kobiety-
Skocz do: