IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Maude Reed

Go down 
AutorWiadomość
Maude Reed

avatar

Ród : Duanowie.
Skąd : Farolan
Praca : Szlachcianka, zabijaka.

PisanieTemat: Maude Reed   Pon Kwi 21, 2014 7:38 pm


   
                                                                       
Godność oraz imię:Ród/ rodzina:
Maude Reed.Bękart z Duanów.
Zawód/ zajęcie:Wyznanie:
SzlachciankaSeliano
Data urodzenia:Pochodzenie:
4 XIFarolan

   Wygląd:
   Maude nie należy już do najmłodszych niewiast, a wciąż brak przy jej boku mężczyzny. Ci którzy nie nawykli do jej obyczajów twierdzą, że to wina nieodpowiednich obyczajów oraz zbyt wymownej mimiki. Ale może zamiast plotkami zajmiemy się tym co odbija się w lustrze pewnej komnaty?
W blasku świec jej skóra przewodzi na myśl bursztyn, lecz ten kamień nie jest tak czysty i nieskalany jak winien być. Miejscami niewieście ciało znaczą jasne bruzdy blizn, w innych to miejscach natomiast spoczął jakiś pieprzyk lecz nie dający się dostrzec przy innym haniebnym znamieniu. Zanim tatuś zainteresował się życiem córki zdało jej się zniszczyć to co tak piękne i idealne, chociaż niektórzy uważają, że dodaje jej to charakteru. Plecy, biodro oraz lewe udo ciągnąc się aż do połowy łydki pokrywają przeplatające się tatuaże - nie jest to nieprzerwany bezład a harmonijny splot tak pasujący do nadal jędrnego ciała.
Szczękę ma mocno zarysowaną, ewidentnie po ojcu. Oczy o przenikliwym wyrazie, a nos nieco psuje ta harmonię.
Włosy też ma, nawet dość bujnie pokrywają jej łepetynę. Burza barwy słomy sięga połowy łopatek i zawsze jest zapleciona tak by nie przeszkadzać a i podenerwować trochę przestrzegających zasad ubioru i fryzu ludzi.
Gdy na nią patrzysz możesz dostrzec dwie rzeczy, albo, że z ciebie kpi całą postawą, albo cię szanuje. Brak w niej uwodzicielskiej ulotności dwórek, ale za to jest przebiegła, intrygująca, silna... I ma na smyczy tuzin wojów o niezbyt przychylnej aparycji.

   Charakter:
   Ambitna. Niepokorna. Wredna. Wyniosła.
Mówią, że ma rogaty charakter. Cztery wymienione wcześniej słowa, oraz ten dodatek świetnie ją opisują. Dąży do władzy, ci prawda na arenie politycznej innego kraju lecz potrzebuje sojuszników, wiadomo bękart od razu władcą nie zostanie. Poza tym, słysząc o jej wyczynach szybko można się domyślić, że jest bezlitosna chociaż nie nadmiernie okrutna. Po prostu dąży do celu po trupach. Jest też pyskata, nie lubi gdy ktoś uważa ją za gorszą i podczas niektórych zagrywek politycznych może nie wyrobić mentalnie i komuś po prostu dać po mordzie potem dopiero kalkulując straty. Jednak nie jest głupia. Ludzie którzy jej służą nie umierają za pieniądze, robią to, bo widzą w niej swoisty ideę - symbol- która może zmienić na lepsza ich kraj. Nie ważne za jaką cenę.
Z drugiej strony nie nadaje się ona na dwór jako śpiewaczka czy tancerka. Znaczy, może na ten w Farolan tak, lecz tu liczy się delikatność i subtelność.

   Historia:
   Zdarza się tak, że małżonek przed ślubem zaznaje przyjemności w ramionach innej kobiety. Ulf dar Duan, szlachcic z leśnej krainy często bywał w zamtuzach jak i u kobiet z wyższych sfer. Nikt nie miał mu tego za złe, w końcu musiał się młodzian wyszaleć. Ile sobie bękartów wtedy spłodził diabli go wiedzą. Za żadnego nie poniósł odpowiedzialności. Aż nie poślubił kobiety z Amentes - wywodziła się z bogatszego mieszczaństwa i swą urodą wręcz odstraszała, ale dla Ulfa ważniejszy był jej posag niż to co miał znaleźć między jej nogami. I w sumie chyba nic nie znalazł, bo biedna dziewczyna nie urodziła mu ani jednego dziecka. Złośliwi powiadają, że miała oblicze szkapy a nogi krzywe jak wierzby nad groblą. Tak więc szlachcic szukał pociechy u innych dam, gdy żona z nadzieją grzała mu łoże w rodzinnej posiadłości.
I zdało się, że znalazła się taka co z wielkim jak beczka brzuchem przyjechała w końcu powiadomić, że spłodził on dziecko. Właściwie Ulf nie miał powodów by jej wyganiać, wielu miało przecież w swych dworach nałożnice które rodziły im dzieci, a jak wyda na świat syna to tym lepiej - aż nie spłodzi prawego, ten będzie dziedzicem. Niestety urodziła się córka. Silna, zdrowa, o rumianych policzkach i przenikliwym spojrzeniu. Gdy podrosła na tyle by chodzić wszędzie było jej pełno, zwłaszcza przy ojcu który świata poza nią nie widział.
Mijał czas, mijały lata. Ojciec nie był w stanie spłodzić już nikogo, matka zmarła a macocha patrzyła na pasierbicę z zazdrością gdy ta zgarniała na siebie miłość wszystkich. Nie mając dziedzica a żyjąc w takim a nie innym miejscu Ulf odchował córę na syna co lata w kieckach, a toporem wywija lepiej niż mieczem i z samą tarczą sobie poradzi. Lepiej trzyma się w siodle po męsku, a i śpiewać nie umie zbytnio. Zamiast tego zebrała tuzin wojów i zaczęła swoją zabawę na pograniczu Amentes i Farolan. Czasami mówili na nią Dzierzba, bo miała tendencje do zostawiania swych ofiar na gałęziach drzew, czasem nazywali ją Bękartem bo nie lubiła szlachciców a zwłaszcza ich zniewieściałych dziedziców. Nazywali ją Jaskółką, bo dla tych którzy wychowali się w leśnym kraju była ona symbolem na swój sposób nadziei - okraszonej co prawda deszczem krwi. U niektórych zdobyła poparcia u innych sprzeciw, ale widać, że dziewczę ma ambicje. Dostała więc uprzejme zaproszenie na dwór Amantes od samej królowej, bo w końcu stąd wywodziła się jej pani matka (macocha). Dostrzeżono w niej zarówno wroga, jak i sojusznika, nie wiadomo jeszcze jak idzie jej z intrygami, ale potrafi dowodzić ludźmi. A w czasach gdy każdy knuje za twoimi plecami potrzeba kogoś kto potrafi zatrzymać tłum i w razie potrzeby w kwadrans zrobić rzeź.

   Wizerunek:
    Katheryn Winnick

   
   
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fortuna
Admin
avatar

Ród : Wszechmocny
Skąd : Zewsząd
Praca : Mąciciel

PisanieTemat: Re: Maude Reed   Pon Kwi 21, 2014 7:45 pm

Doprecyzuj proszę zaproszenie na dwór - na jaką pozycję ono było?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Maude Reed

avatar

Ród : Duanowie.
Skąd : Farolan
Praca : Szlachcianka, zabijaka.

PisanieTemat: Re: Maude Reed   Pon Kwi 21, 2014 7:48 pm

Gościa. Nie tyle dwórki czy też służki. Zaproszenie oficjalnie polegało na tym, by Maude jako młoda wpływowa osoba przybyła na dwór Amentes oraz uczestniczyła w życiu dworskim, a zarazem udzielała rady jeśli chodzi o stosunki z jej ojczyzną. Mniej oficjalnie, chodziło o to, żeby ją sprawdzić i przekonać się czy faktycznie jest motorem do zmian, czy też nic nie znaczącym śmieciem.

_________________
Prawdziwa królowa nie potrzebuje króla.
.ArneArne
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fortuna
Admin
avatar

Ród : Wszechmocny
Skąd : Zewsząd
Praca : Mąciciel

PisanieTemat: Re: Maude Reed   Pon Kwi 21, 2014 7:50 pm

Ok, w takim razie AKCEPT. Miłej gry, Maude :D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Maude Reed   

Powrót do góry Go down
 
Maude Reed
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Amentes :: Społeczność :: Karty postaci :: Kobiety-
Skocz do: