IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Świat Amentesu i okolice

Go down 
AutorWiadomość
Fortuna
Admin
avatar

Ród : Wszechmocny
Skąd : Zewsząd
Praca : Mąciciel

PisanieTemat: Świat Amentesu i okolice   Sob Kwi 12, 2014 1:18 pm


Amentes jako centrum róży oraz kraje położone zarówno blisko jak i daleko.


Amentes wraz z sąsiadami: rybackim Hakanes zajmującym się również produkcją tkanin oraz wszelkich cudeniek, które mogłyby spodobać się kobiecie, leśnym Farolanem, gdzie białogłowy uważano za o
soby niemal równe mężczyznom oraz Lucją z której sprowadzano najwspanialsze rumaki i najbardziej utalentowane muzycznie dworki.

Hrabstwa Amentesu:

 1. Lunarium
  Wyspa zbliżona kształtem do sierpa księżyca, najbardziej wysunięte na zachód hrabstwo Amentesu. Znajduje się tam wspaniały letni pałac królewski. Ludzie żyjący na Lunarium żywią się głównie owocami morza oraz żyją z rybołówstwa, choć parają się również wytwarzaniem biżuterii z bursztynu.
 2. Jaszczurczy ogon
  Hrabstwo zarażone plagą wygnańców, rebeliantów oraz uciekinierów - wiecznie wystawione na bezprawne napady hord rabusiów musi być trzymane na krótkiej smyczy, aby mieszkańcy zajmujący się rolnictwem, produkcją win oraz piwa nie zaczęli się stawiać hrabiemu niepotrafiącemu raz na zawsze poradzić sobie z kilkoma bandami rębajłów.
 3. Kwarzec
  Kolejne hrabstwo, którego mieszkańcy zajmują się okołowodnymi zawodami. Właśnie na Kwarcu znajduje się najwięcej portów oraz stoczni, stąd prowadzone są dostawy ryb na dwór królewski. Jedno z najbogatszych, najlepiej prosperujących hrabstw.
 4. Pola Hordeum
  Rolnicze zaplecze kraju. Przejeżdżając przez Pola Hordeum można nacieszyć oczy żółtymi zagonami rzepaku czy uginającymi się pod naciskiem wiatru łanami zbóż. Tutaj także hoduje się ubojne zwierzęta a także konie oraz kuce, często trafiające potem na dwory możnych Amentesu, jako jedne z najlepszych rumaków śród Amentesowych hodowli.
 5. Sprattus
  Pocięty strumieniami oraz rzeczkami cypel - najpiękniejsze z hrabstw. Każdy z możnych chciałby mieć tu choćby i skromny dworek, byle wśród tych cudownych wydm, szumu morza, nadwodnej bryzy oraz nabrzeżnych roślin. Wiele lasów idealnych na urządzanie polowań - wiele czasu spędza tutaj sama rodzina królewska ze swym dworem.
 6. Wybrzeże Salar
  Stołeczne hrabstwo ze stolicą leżącą nad rozległą wodą. Miasto stołeczne zwie się Alces i mieści w sobie największe społeczeństwo kraju, najlepiej rozwinięte i o największym zróżnicowaniu. Tylko w Alces natrafisz na wyznawcę religii prześladowanej, żeby na następnym rogu zobaczyć jak innego tej religii wyznawcę palą na stosie przy tłumie gapiów żądnych krwi. Jeżeli szukasz wrażeń - tutaj jest bród, smród, przygoda oraz pachnący nadmiarem zamorskich perfum królewski dwór.
 7. Grabież Zachodnia
  Jedna z dwóch grabieży zajmująca się wytwarzaniem uzbrojenia - najpiękniejsze rycerskie zbroje oraz kobiece napierśniki utrzymujące się na skórzanych pasach dla przywódczyń rebeliantów o ściętych warkoczach. Wyboru co nie miara. Hrabstwo Grabieży Zachodniej zaopatruje część wojska królewskiego.
 8. Padus Avium
  Najbardziej zalesiona część kraju charakteryzująca się wielką ilością jezior oraz miejsc idealnych na polowania w pełnym pędzie. Niestety, trzeba się strzec leśnych dróg Padus Avium, gdyż właśnie tutaj mieści się największe obozowisko buntowników szerzących ideę zrównania ludzi, odebrania możnym ich bogactw i nakarmienia za nie biednych oraz leczenie umierających.
 9. Szlak Złota
  Hrabstwo, w którym na rynku każdej większej miejscowości można było natrafić na zwoje pięknego materiału, śliczniusie wstążki, idealnie ostry miecz o pięknej rękojeści czy rumaka - a wszystko zagraniczne i drogie. Znajdują się tutaj również kopalnie złota, codziennie pogłębiane przez poszukiwaczy kruszcu.
 10. Odłączona Wyspa
  Hrabstwo Odłączonej Wyspy nie było całościowo odłączoną wyspą - ona po prostu tak bardzo wyróżniała się wśród łagodnych, zielonych pagórków oraz leśnych dąbrów, że nazwano jej nazwą całe hrabstwo - znajdował się na niej pałac zimowy należący do dziedzictwa korony. Dopiero zimą, kiedy do pałacu na Odłączonej Wyspie sprowadza się królewski dwór niemal dzikie zazwyczaj hrabstwo ożywa.
 11. Grabież Wschodnia
  Druga z Grabieży. Odpowiedzialna za produkcję broni - eksportowana za granicę ze względu na swoją ostrość, lekkość oraz urodę. Wschodnia Grabież jest zwana też Wschodnim Talerzem, przez nizinną budowę terenu. Niewielką ilość lasów rekompensowały łąki, rozległe i soczyście zielone przez większość roku. Tutaj hodowano konie bojowe, służące rycerzom.
 12. Delta
  Niewielki odcinek Amentesu - główną jego specjalnością jest wyrób biżuterii ze złota, pereł oraz klejnotów. Delta również zaopatrywała większość dworek w piękne suknie, gdy dwór ruszał na letni objazd królestwa i zatrzymywał się w pałacu nad wodą. Duża część szwaczek rozsypanych po całym kraju pochodziło właśnie z Delty, gdzie proste ściegi płynęły w krwi kobiet z pokolenia na pokolenie.
 13. Grobla
  Górzyste hrabstwo odpowiedzialne za utrzymywanie w ryzach grabieżców z Farolańskich gór przy granicy. Hrabia Grobli poczytuje sobie za honor utrzymywanie spokoju na swoich włościach. Wśród zboczy pasterze zajmowali się owcami oraz kozami, wiedli spokojne życie dostarczając na targi wełnę skupowaną dla podbicia nią peleryn zimowych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Świat Amentesu i okolice
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Amentes :: Organizacja :: Vademecum :: Poradnik :: Informacje o fabule-
Skocz do: